Учні 8-9 класів вивчатимуть підприємництво та фінанси

Дата: 29.03.2024 08:37

Для учнів 8-9 класів створили модельну навчальну програму “Підприємництво і фінансова грамотність”, яка отримала гриф “Рекомендовано Міністерством освіти і науки України”. Освітня програма має на меті надати школярам знання та практичні навички в управлінні особистими фінансами та реалізації підприємницьких ідей.

Про це повідомили автори ініціативи – Національний банк України.

Ознайомитися з програмою всі охочі можуть за посиланням.

Загалом освітній курс складається з 2 частин та 8 окремих розділів. У першій частині для 8 класу (розрахована на 17 годин навчальних годин) йдеться про:

• “Формування фінансової культуриˮ;
  • “Основи фінансової грамотності людини”.

З 2 частини для 9 класу (розрахована на 35 годин) школярі та школярки дізнаються про:

• “Гроші та їх призначення”;
  • “Банківські та небанківські фінансові установи”;
  • “Базові фінансові послуги”;
  • “Захист прав споживачів фінансових послуг”;
  • “Основи підприємництва”;
  • “Проєкт “Шкільне підприємництво – від ідеї до реалізації (практичний кейс)ˮ”.

Як зазначили в НБУ, програма розроблена згідно з вимогами чинного Державного стандарту базової середньої освіти та Типової освітньої програми для 5–9 класів закладів загальної середньої освіти.

Завдяки впровадженню модельної програми з фінансової грамотності в освітній процес, учні й учениці зможуть:

• сформувати свідоме та відповідальне ставлення до особистих фінансів;
  • сформувати позитивне ставлення до грошей як необхідного ресурсу;
  • набути практичних навичок з постановки фінансових цілей, фінансового планування, бюджетування тощо;
  • здобути практичний досвід у користуванні фінансовими послугами;
  • сформувати культуру благодійності;
  • розвинути вміння генерувати нові ідеї та реалізовувати їх на практиці та інші.

Крім того, НБУ та МОН планують у найближчому майбутньому провести підготовку вчителів для викладання нового предмету “Підприємництво та фінансова грамотність”, який можуть упровадити для учнів 8-9 класів уже в 2025-2026 роках. Зокрема, відповідні курси будуть доступні на сайті Центру фінансових знань “ТАЛАН”.

Наразі Національний банк України працює також над створенням електронних підручників.