Про проведення методичного діалогу для вчителів української мови та літератури, які працюють в 10-11-х класах закладів загальної середньої освіти
25 лютого 2021 року вчителі української мови та літератури, які працюють в 10-11 класах закладів загальної середньої освіти Люботинської міської територіальної громади стали учасниками методичного діалогу з теми «Опрацювання нового формату тестових завдань з української мови та літератури».
У заході взяли участь 11 вчителів української мови та літератури та консультант КУ «ЦПРПП» Хлистун Н.І. З доповіддю-презентацією «Новий формат тестових завдань з української мови та літератури – орієнтація на завдання міжнародного дослідження PISA» виступила керівник ТМО, вчитель української мови та літератури Люботинської гімназії №1 Корсунова І.О., яка звернула увагу присутніх на шляхи формування читацької компетентності учнів, бо її відсутність зумовлює проблему низької читацької культури. Тому і не дивно, що PISA три рази визначила своїм провідним напрямом читання. Інна Олексіївна розповіла про комплексні та традиційні завдання для вимірювання читацької грамотності і акцентувала увагу на тому, що новий формат тестових завдань з української мови та літератури – це орієнтація на завдання міжнародного дослідження PISA.
Під час інформаційно-презентаційного блоку вчителі обговорили результати пробного тестування учнів за зошитами КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» та обмінялися думками щодо шляхів організації корекційної роботи з метою усунення виявлених прогалин у знаннях учнів та покращення роботи з підготовки до ЗНО-2021.
Консультант КУ «ЦПРПП» Хлистун Н.І. розповіла про вимоги до письмових відповідей до тестів для читання й аналізу (новий формат завдань ЗНО-2021).
Гаркавенко Т.П., вчитель української мови та літератури Люботинської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 поділилася досвідом роботи щодо написання власного висловлення та вимогами до його структури, оцінювання.
Під час практичного блоку вчителі виконали та обговорили відповіді завдань демонстраційного тесту з української мови ЗНО-2021.
По закінченню методичного заходу учасники отримали домашнє завдання: підготувати презентації з досвіду роботи про використання сучасних освітніх технологій для підвищення ефективності підготовки до ЗНО з української мови та літератури.
Консультант КУ «ЦПРПП» Наталія ХЛИСТУН