Про проведення майстер-класу для вчителів художньо-естетичного циклу
24 лютого 2021 року учителі предметів художньо-естетичного циклу закладів загальної середньої освіти Люботинської міської територіальної громади стали учасниками онлайн-майстер-класу з теми «Ціннісний потенціал предметів художньо-естетичного циклу в контексті реалізації ідей Концепції Нової української школи».
Для участі у методичному заході зареєструвалися 16 учителів усіх закладів загальної середньої освіти Люботинської міської територіальної громади та консультант Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Капустянська Л.С.
Учасники майтер-класу ознайомилися з досвідом роботи вчителів Люботинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 щодо шляхів розкриття ціннісного потенціалу предметів художньо-естетичного циклу в системі мистецької освіти в умовах реалізації Концепції Нової української школи.
У ході інформаційно-презентаційного блоку, матеріали якого були розміщені на платформі Google Classroom, до уваги педагогів було представлено відеопрезентацію з теми «Ціннісний потенціал предметів художньо-естетичного циклу в контексті реалізації ідей Концепції Нової української школи», у якій учитель музичного мистецтва Мозгова Л.В. та учитель образотворчого мистецтва Вакар Т.Л. розкрили емоційне налаштування як важливий компонент сучасних уроків художньо-естетичного циклу, презентували інноваційні методики творчого розвитку здобувачів освіти.
Під час педагогічного фрістайлу «Колективне музикування як освітня технологія в контексті реалізації ідей Концепції Нової української школи» учитель музичного мистецтва Мозгова Л.В. охарактеризувала методи та прийоми колективного музикування в інноваційній освітній практиці та запропонувала для перегляду відеофрагменти уроків музичного мистецтва з використанням даної технології. Переглядаючи матеріали творчої скарбниці «Техніка, яка ніколи не програє» учасники заходу ознайомилися з можливостями використання техніки «Граттаж» на уроках образотворчого мистецтва (учитель Вакар Т.Л.). Практичний психолог Ляхова Н.В. ознайомила педагогів з психологічними лайфхаками для розвитку творчого потенціалу особистості.
Отримані знання учасники заходу мали змогу застосувати під час практикуму, який було проведено на платформі Google Meet. Учитель образотворчого мистецтва Вакар Т.Л. залучила педагогів до декорування творчого блокноту власними малюнками, а учитель музичного мистецтва Мозгова Л.В – до цікавого музикування.
Рефлексія була здійснена за допомогою вихідного анкетування та спілкування на платформі Google Meet. Учасники висловили свої враження від майстер-класу, пропозиції та побажання.
Висловлюємо подяку адміністрації та учителям Люботинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 за актуальний, змістовний, насичений методичний захід та плідне онлайн-спілкування.
Матеріали методичного заходу розміщено у вільному доступі на платформі Google Classroom за посиланням.
Консультант КУ «ЦПРПП» Людмила КАПУСТЯНСЬКА