Про проведення презентаційного меседжу для керівників територіальних методичних об’єднань

Дата: 18.02.2022 13:23

17 лютого 2022 року КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Люботинської міської ради проведено презентаційний меседж для керівників професійних спільнот (територіальних методичних об’єднань) громади з теми «Роль ТМО у формуванні професійної компетентності педагогів в умовах підготовки до впровадження Державного стандарту базової середньої освіти». До участі у методичному заході на сервісі Google Classroom зареєструвалися  15 керівників педагогічних спільнот громади. З метою виявлення рівня обізнаності керівників ТМО з основними поняттями нового Державного стандарту базової середньої освіти було проведено вхідне анкетування.

Під час спілкування з використанням платформи Google Meet директор Центру Світлана СІРЕНКО акцентувала увагу на важливій ролі педагогічних спільнот в умовах освітньої реформи, пріоритетних напрямах їх діяльності щодо підготовки вчителів до упровадження нового Державного стандарту базової середньої освіти з 01 вересня 2022 року, а саме: опрацювання основних понять Державного стандарту (освітня програма, навчальна програма, освітній компонент, освітні галузі), детальний аналіз та обговорення нових модельних програм та створення на їх основі навчальних програм, які затверджуються педагогічною радою закладу. Після обговорення та вибору модельних програм педагогічні працівники мають ознайомитися з електронними версіями оригінал-макетів підручників для 5 класу; переглянути онлайн-презентації авторських концепцій підручників. Світлана СІРЕНКО,  наголосила, що керівники ТМО відіграють важливу роль в організації роботи щодо вибору підручників: надають консультації педагогам, організовують обговорення підручників, сприяють свідомому їх вибору. Керівники професійних спільнот Олійник С.В., Смородько В.А., Корсунова І.О., Бондаренко М.А., Болдарєва В.В., Кухтіна С.О., Наказненко Т.М. обмінялися думками щодо вибору модельних програм та підручників, висловили пропозиції щодо ефективної організації роботи.

По закінченню роботи директор Центру Світлана СІРЕНКО висловила подяку керівникам ТМО за якісну роботу щодо підвищення професійної компетентності педагогів з питань організації освітнього процесу, підготовки учнів до ЗНО, роботи з обдарованими учнями. Керівники ТМО пройшли вихідне анкетування з метою виявлення професійних потреб, зокрема зазначили, що потребують консультування та пропонують розглянути під час наступних зустрічей такі питання: формувальне оцінювання учнів 5 класу, адаптація учнів, процедури оцінювання педагогічної діяльності учителя, розроблення навчальних програм, обмінялися думками щодо шляхів співпраці з Центром.